← Wróć do wyników
Prismatic Dragon

PAST (Astral Cards) · #8 · EN

Prismatic Dragon

Summon Dragon

Flying
During your upkeep, Prismatic Dragon becomes a random color permanently.
{2}: Prismatic Dragon becomes a random color permanently.
RzadkośćCommon
PLN regular—
PLN foil—
PLN etched—

Prismatic Dragon

Summon — Dragon

Latające
Podczas twojego utrzymania Prismatic Dragon staje się losowym kolorem na stałe.
{2}: Prismatic Dragon staje się losowym kolorem na stałe.

Jak działa karta?

Latający. Podczas twojego upkeepu oraz gdy zapłacisz {2}, Prismatic Dragon losowo wybiera jeden kolor many i na stałe staje się tym kolorem. Kolejne takie efekty mogą zmienić jego kolor ponownie.

Prismatic Dragon ma latające. Dwa różne efekty mogą zmienić jego kolor: jeden wyzwalany podczas twojego upkeepu (podczas fazy utrzymania), drugi aktywowany za zapłatą {2}. Każde takie zdarzenie powoduje, że stwór staje się losowym kolorem "na stałe". "Na stałe" oznacza, że utworzony jest efekt ciągły bez ograniczenia czasowego; stwór pozostanie w tym kolorze do momentu, gdy inne efekty zmienią go ponownie. "Losowy kolor" oznacza wybór jednego koloru many spośród białego, niebieskiego, czarnego, czerwonego lub zielonego dokonywany losowo przez mechanikę gry.

Ważne interakcje

Częste pomyłki

Przykład

Przykład 1: Na początku twojego utrzymania wyzwala się efekt, i Prismatic Dragon staje się losowo niebieski. Później płacisz {2}; efekt aktywowany losowo wybiera czerwony — Prismatic Dragon staje się czerwony i pozostanie czerwony, dopóki nie zmieni się ponownie.
Przykład 2: Jeśli inny efekt chwilowo nadaje mu kolor (np. "jest zielony"), zasady łączenia efektów ciągłych decydują o końcowym kolorze. Jeśli oba efekty określają kolor bez dalszych szczegółów, stosuje się reguły nadpisywania efektów ciągłych.

Materiał wygenerowany automatycznie. W razie rozbieżności obowiązuje angielski tekst Oracle i oficjalne zasady.

Zaloguj się, aby zgłosić błąd opisu

Set
Astral Cards (PAST)
Data wydania
1997-04-01
Rzadkość
Common
Artysta
Amy Weber
Mana value
4
Mana cost
{2}{W}{W}
Power / Toughness
2 / 3
Layout / frame
normal / 1997
Foil / nonfoil
nonfoil
Scryfall ID
ef59f284-dc3c-4b4f-acc4-fc8080d8dc23
Oracle ID
0499a59d-5bb1-4907-874e-e89ee5e4b992
Słowa kluczowe
Flying
Tożsamość kolorów
{W}
Produkuje manę
—
Dostępne wykończenia
nonfoil
Platformy
astral
Cechy wydruku
Cyfrowa
Efekty ramki
—
Typ promocji
—
Watermark
—
Obramowanie / znacznik
black / —
EDHREC rank
—
Penny rank
—
Multiverse IDs
—
Arena ID
—
MTGO ID
—
TCGplayer ID
—
Cardmarket ID
—
Illustration ID
6c7a3623-351e-45d6-b769-1bca632e854e
Status obrazu
lowres
Pełny rekord źródłowy JSON
{
    "object": "card",
    "id": "ef59f284-dc3c-4b4f-acc4-fc8080d8dc23",
    "oracle_id": "0499a59d-5bb1-4907-874e-e89ee5e4b992",
    "multiverse_ids": [],
    "name": "Prismatic Dragon",
    "lang": "en",
    "released_at": "1997-04-01",
    "uri": "https://api.scryfall.com/cards/ef59f284-dc3c-4b4f-acc4-fc8080d8dc23",
    "scryfall_uri": "https://scryfall.com/card/past/8/prismatic-dragon?utm_source=api",
    "layout": "normal",
    "highres_image": false,
    "image_status": "lowres",
    "image_updated_at": "2026-07-13T12:47:41Z",
    "image_uris": {
        "small": "https://cards.scryfall.io/small/front/e/f/ef59f284-dc3c-4b4f-acc4-fc8080d8dc23.jpg?1783946861",
        "normal": "https://cards.scryfall.io/normal/front/e/f/ef59f284-dc3c-4b4f-acc4-fc8080d8dc23.jpg?1783946861",
        "large": "https://cards.scryfall.io/large/front/e/f/ef59f284-dc3c-4b4f-acc4-fc8080d8dc23.jpg?1783946861",
        "png": "https://cards.scryfall.io/png/front/e/f/ef59f284-dc3c-4b4f-acc4-fc8080d8dc23.png?1783946861",
        "art_crop": "https://cards.scryfall.io/art_crop/front/e/f/ef59f284-dc3c-4b4f-acc4-fc8080d8dc23.jpg?1783946861",
        "border_crop": "https://cards.scryfall.io/border_crop/front/e/f/ef59f284-dc3c-4b4f-acc4-fc8080d8dc23.jpg?1783946861",
        "thumb": "https://cards.scryfall.io/thumb/front/e/f/ef59f284-dc3c-4b4f-acc4-fc8080d8dc23.webp?1783946861",
        "grid": "https://cards.scryfall.io/grid/front/e/f/ef59f284-dc3c-4b4f-acc4-fc8080d8dc23.webp?1783946861",
        "display": "https://cards.scryfall.io/display/front/e/f/ef59f284-dc3c-4b4f-acc4-fc8080d8dc23.webp?1783946861",
        "art": "https://cards.scryfall.io/art/front/e/f/ef59f284-dc3c-4b4f-acc4-fc8080d8dc23.webp?1783946861",
        "crop": "https://cards.scryfall.io/crop/front/e/f/ef59f284-dc3c-4b4f-acc4-fc8080d8dc23.webp?1783946861",
        "jpeg": "https://cards.scryfall.io/normal/front/e/f/ef59f284-dc3c-4b4f-acc4-fc8080d8dc23.jpg?1783946861"
    },
    "mana_cost": "{2}{W}{W}",
    "cmc": 4,
    "type_line": "Summon Dragon",
    "oracle_text": "Flying\nDuring your upkeep, Prismatic Dragon becomes a random color permanently.\n{2}: Prismatic Dragon becomes a random color permanently.",
    "power": "2",
    "toughness": "3",
    "colors": [
        "W"
    ],
    "color_identity": [
        "W"
    ],
    "keywords": [
        "Flying"
    ],
    "legalities": {
        "standard": "not_legal",
        "future": "not_legal",
        "historic": "not_legal",
        "timeless": "not_legal",
        "gladiator": "not_legal",
        "pioneer": "not_legal",
        "modern": "not_legal",
        "legacy": "not_legal",
        "pauper": "not_legal",
        "vintage": "not_legal",
        "penny": "not_legal",
        "commander": "not_legal",
        "oathbreaker": "not_legal",
        "standardbrawl": "not_legal",
        "brawl": "not_legal",
        "competitivebrawl": "not_legal",
        "alchemy": "not_legal",
        "paupercommander": "not_legal",
        "duel": "not_legal",
        "oldschool": "not_legal",
        "premodern": "not_legal",
        "predh": "not_legal",
        "tlr": "not_legal"
    },
    "games": [
        "astral"
    ],
    "reserved": false,
    "game_changer": false,
    "foil": false,
    "nonfoil": true,
    "finishes": [
        "nonfoil"
    ],
    "oversized": false,
    "promo": false,
    "reprint": false,
    "variation": false,
    "set_id": "9ca75b06-d9c5-4245-9bba-f2751f8d50a5",
    "set": "past",
    "set_name": "Astral Cards",
    "set_type": "box",
    "set_uri": "https://api.scryfall.com/sets/9ca75b06-d9c5-4245-9bba-f2751f8d50a5",
    "set_search_uri": "https://api.scryfall.com/cards/search?order=set&q=e%3Apast&unique=prints",
    "scryfall_set_uri": "https://scryfall.com/sets/past?utm_source=api",
    "rulings_uri": "https://api.scryfall.com/cards/ef59f284-dc3c-4b4f-acc4-fc8080d8dc23/rulings",
    "prints_search_uri": "https://api.scryfall.com/cards/search?order=released&q=oracleid%3A0499a59d-5bb1-4907-874e-e89ee5e4b992&unique=prints",
    "collector_number": "8",
    "digital": true,
    "rarity": "common",
    "card_back_id": "0aeebaf5-8c7d-4636-9e82-8c27447861f7",
    "artist": "Amy Weber",
    "artist_ids": [
        "c1160787-e72e-4f89-b361-c6864f7a4e3a"
    ],
    "illustration_id": "6c7a3623-351e-45d6-b769-1bca632e854e",
    "border_color": "black",
    "frame": "1997",
    "full_art": false,
    "textless": false,
    "booster": false,
    "story_spotlight": false,
    "prices": {
        "usd": null,
        "usd_foil": null,
        "usd_etched": null,
        "eur": null,
        "eur_foil": null,
        "tix": null
    },
    "related_uris": {
        "tcgplayer_infinite_articles": "https://partner.tcgplayer.com/c/4931599/1830156/21018?subId1=api&trafcat=tcgplayer.com%2Fsearch%2Farticles&u=https%3A%2F%2Fwww.tcgplayer.com%2Fsearch%2Farticles%3FproductLineName%3Dmagic%26q%3DPrismatic%2BDragon",
        "tcgplayer_infinite_decks": "https://partner.tcgplayer.com/c/4931599/1830156/21018?subId1=api&trafcat=tcgplayer.com%2Fsearch%2Fdecks&u=https%3A%2F%2Fwww.tcgplayer.com%2Fsearch%2Fdecks%3FproductLineName%3Dmagic%26q%3DPrismatic%2BDragon",
        "edhrec": "https://edhrec.com/route/?cc=Prismatic+Dragon"
    },
    "purchase_uris": {
        "tcgplayer": "https://partner.tcgplayer.com/c/4931599/1830156/21018?subId1=api&u=https%3A%2F%2Fwww.tcgplayer.com%2Fsearch%2Fmagic%2Fproduct%3FproductLineName%3Dmagic%26q%3DPrismatic%2BDragon%26view%3Dgrid",
        "cardmarket": "https://www.cardmarket.com/en/Magic/Products/Search?referrer=scryfall&searchString=Prismatic+Dragon&utm_campaign=card_prices&utm_medium=text&utm_source=scryfall",
        "cardhoarder": "https://www.cardhoarder.com/cards?affiliate_id=scryfall&data%5Bsearch%5D=Prismatic+Dragon&ref=card-profile&utm_campaign=affiliate&utm_medium=card&utm_source=scryfall"
    }
}